System przeznaczony do stosowania w istniejących budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku.
Dostępne rodzaje skrzynek:
- skrzynki w systemie SK 45°
- skrzynki okrągłe w systemie OWAL.
Spełniając kolejne oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach architektonicznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań Aluprof oferuje system OWAL. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką i nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej niezwykłej formie mają Państwo możliwość nadania każdej elewacji całkowicie indywidualnego charakteru.
System rolet nadokiennych BeClever idealnie pasuje do częściowej zabudowy rolety. Łatwy w montażu (montowane wraz z oknem), o niskim współczynniku przenikalności ciepła. Pokrywa rewizyjna od spodu rolety umożliwiająca dowolny sposób zabudowy. Posiadają profil tynkowy ułatwiający zabudowę rolety. Możliwość zastosowania silnika.
INTEGRO to system do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Zapewnia on optymalne rozwiązanie projektantom i budowniczym.
Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu INTEGRO nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku.
W systemie INTEGRO istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie (lewoskrętnej). Skrzynka rolety wbudowana pod istniejące nadproże, plus system moskito INTEGRO, to system rolet aluminiowych do nowego budownictwa. Rolety w systemie INTEGRO wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Nowoczesna konstrukcja skrzynki INTEGRO pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników.
System INTEGRO zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych.
INTEGRO to system możliwy do zastosowania również w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien. Elastyczność zastosowań tego systemu dodatkowo podkreśla fakt, że rolety INTEGRO oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji.
W systemie INTEGRO oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.
System nadprożowy SKS Stakusit przeznaczony jest do obiektów nowobudowanych i modernizacji istniejących, montowana na ramie okiennej, przydatna także w przypadku szczególnych wymagań dotyczących stateczności i specjalnych form budowlanych. Pokrywa rewizyjna otwierana od czoła skrzynki. Możliwość zastosowania moskitiery oraz silnika.
Rolety ALUKON STANDARD wykonane są z wysokiej jakości profili aluminiowych lub PCV. dwa rodzaje skrzynek:
NORMALNA KĄT ŚCIĘCIA 20 STOPNI – dostępne skrzynki o wymiarach: 125, 138, 150, 180, 205 (ich dobór zależy od rodzaju pancerza,
wysokości pancerza oraz średnicy zastosowanego wałka), dostępny pancerz: M 328, M 430, M 520, M 511, T 77,
PÓŁOKRĄGŁA - Skrzynki dostępne są w wymiarach 138, 165, 180 i 205 (ich dobór zależy od rodzaju pancerza, wysokości pancerza oraz średnicy zastosowanego wałka),
dostępny pancerz: M 328, M 430, M 520,
- szeroka paleta kolorów standardowych dla skrzynek, prowadnic i pancerzy, na życzenie istnieje możliwość malowania skrzynek i prowadnic na kolory RAL za dopłatą,
- listwa końcowa z uszczelką w standardzie
- do wyboru: obsługa za pomocą paska lub sznurka oraz szeroki asortyment wyposażenia dodatkowego (blokady przed podniesieniem pancerza, napędy korbowe, napędy elektryczne kablowe i radiowe, sterowania indywidualne i centralne)
- osprzęt sterujący firmy SIMU i SELVE
- na życzenie możliwość wykonania zintegrowanej siatki przeciwinsektowej
- na życzenie możliwość zakupu żaluzji na okna skośne
Rolety ALUKON PODTYNKOWE wykonane są z wysokiej jakości profili aluminiowych lub PCV. Skrzynka przeznaczona jest do przykrycia jej warstwą tynku, przez co staje się niewidoczna (jedynie spód skrzynki - klapa rewizyjna - jest widoczny).
- skrzynka podtynkowa kąt ścięcia 20 st. jest dostępna w wymiarach 138, 150 i 180mm, a ich dobór zależy od rodzaju pancerza,
wysokości pancerza oraz średnicy zastosowanego wałka,
- dwa rodzaje profili pancerza: M 328, M 430,
- szeroka paleta kolorów standardowych dla pancerzy i prowadnic. Skrzynki są dostępne tylko w kolorach białym i brązowym.
Na życzenie istnieje możliwość malowania skrzynek (od spodu) i prowadnic na kolory RAL za dopłatą,
- dwa rodzaje obsługi w standardzie (linka lub pasek) oraz szeroki asortyment wyposażenia dodatkowego
(blokady przed podniesieniem pancerza, napędy korbowe, napędy elektryczne kablowe i radiowe, sterowania indywidualne i centralne),
- listwa końcowa z uszczelką w standardzie,
- osprzęt sterujący firmy SIMU i SELVE,
- na życzenie możliwość wykonania zintegrowanej
CLEVERBOX – INNOWACYJNY SYSTEM ROLET NAOKIENNYCH
CleverBox jest produktem firmy BeClever zaprojektowanym z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań techniczno-technologicznych.
Został stworzony z myślą o potrzebach architektów, producentów, dystrybutorów, a przede wszystkim użytkowników końcowych.
System rolet naokiennych CleverBox daje możliwość konfiguracji różnych wariantów rolet uwzględniając:
- wymiary skrzynki rolety (wysokość: 165, 205, 245, głębokość: 175, 215, 255),
- dodatkowe wyposażenie (siatka antyinsektowa, docieplenie),
- rodzaj napędu (elektryczny, manualny),
- umiejscowienie pokrywy rewizyjnej skrzynki (od dołu, od tyłu),
- sposób zabudowy (całkowita, z zewnątrz, od wewnątrz, bez zabudowy)
- estetyka wykończenia (aluminium, okleina dekoracyjna).